close

سایت کیلیپو دارای مجوز وزارت ارشاد و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

watermark logo

ویدئوی بعدی:

ashpazbashi
4 بازدید

آموزش جنسی به کودکان

6 بازدید
moshaverane1
0
منتشر شده در 14 May 2020 / در روانشناسی
روانشناسی, روانشناسی عمومی, آموزش مسایل جنسی به کودکان

سلام من شمسه هستم روانشناس، امروز میخوام در مورد آموزش جنسی به کودکان صحبت کنم، اگه بخوایم مراحل رشد از دیدگاه فروید توضیح بدم ۵ مرحله رو مطرح میکنه که مرحله‌ی اول مرحله دهانیست، یعنی اون انرژی روانی ما متمرکزه بر دهان
مرحله دوم مرحله مقعدیست که یک تا سه سالگیست، که انرژی روانی ما متمرکز بر مقعد میشه و اون مراحلی که کودک باید توالت رفتن رو یاد بگیره،
مرحله سوم موضوع بحث امروز منه مرحله آلتی، از سه تا شش سالگی است، زمانی که کودک کنجکاوی کودکانه داره و ممکنه بدنشو لمس کنه و سوالاتی در ذهنش بوجود بیاد.
پس ما میدونیم که انرژی روانی بر قسمت هایی از اندام های جنسی کودک متمرکزه، اتفاقی که اینجا میوفته چیه؟؟ اینکه خیلی از کودکان، بدنشون رو لمس کنن یا نگرانیهای در والد ایجاد کنه مثه اینکه کودک من داره خودارضایی میکنه، کنجکاوی بیش از حده، آیا اصلا اون خودارضایی در کودک امکان پذیر هست یا نه، جواب خیره، چون هیچ هورمون جنسی توی این سن در کودک ترشح نشده، پس امکان خودارضایی وجود نداره، نکته‌ای هست اینه که برای من والد خوشایند نیست که اندامشو لمس کنه، مهمون میاد توی مهمونی میرم و کودک داره اینکارو میکنه، بجای اینکه من پشت سر هم بخوام بهش تذکر بدم که اینکارو نکن، اینکار زشته، اینکاره بده، بیام راهمو عوض کنم، مثلاا حواسش رو پرت کنم، دستشو سرگرم کاری کنم، میای با هم خمیربازی کنیم میای با هم لگو بازی کنیم؟
تین دست زمانی که حواسش پرت میشه، توجه برگردانی انجام میشه، توجه کودک از یک شی یا مساله به مسایل دیگه معطوف میشه.
یکی دیگه از سوالاتی که تو این زمان برای کودک مطرح میشه، اینه که من چطور به دنیا اومدم، من از کجا اومدم؟
اتفاقی که هست ما جواب رو کامل یا وسیع به کودک نمیگیم، از کودک میخوایم و میپرسیم که خودت چی فکر میکنی و چی میدونی؟؟ و بسته به جواب کودک ما اطلاعاتش رو یک پله اضافه میکنیم، اگر اطلاعات مناسبی داشت، یک پله و اگر اصلا اطلاعاتی نداشت، باز هم یک پله. پس بسته به جواب کودکه.
یکی از مسایل دیگه ای که توی آموزش مسایل جنسی اهمیت پیدا میکنه مساله‌ای هست که حریم خصوصی رو باید به کودک آموزش بدم، برای کودکان پسر، عکس آناتومی انیمیشنی پسر و برای دختران عکس آناتومی انیمیشنی دختر سایز A3 فراهم کنید و اعضای بدن رو به تربیت از بالا به پایین براشون نام ببرید و کارکردهای فیزیولوژیکی اون ها رو بگید و نکته مهمه اینه که زمانی که به اندام های خصوصی میبریم، نام علمیش رو ببرین و کارکرد فیزیولوژیکش رو توضبح بدین و به کودک توضیح بدین که کسی اجازه لمس و دیدن نداره و تو اجازه نداری برای کسی رو ببینی و لمس کنی و اگر کسی دید یا لمس کرد مادر و پدر رو در جریان میزاری و این روند برای همه کودکان آموزش بشه.
فرمول به این شکل بود، عمومی، خصوصی
آیا نیازه تفاوت دختر و پسرو آموزش بدم، خیر.
تفاوت فقط زمانی آموزش داده میشه که کودک کنجکاو بشه، سوال کنه، اون موقع‌س که عکس آناتومی دختر و پسر رو فراهم میکنید و به صورت شباهت، تفاوت آموزش میدید.
امیدوارم این ویدیو براتون موثر و مفید بوده باشه

نمایش بیشتر
0 نظرات sort مرتب سازی بر اساس