close

سایت کیلیپو دارای مجوز وزارت ارشاد و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

watermark logo

ویدئوی بعدی:

soriland
2 بازدید

افسردگی و نشانه های آن

8 بازدید
moshaverane1
0
منتشر شده در 14 May 2020 / در روانشناسی
روانشناسی, افسردگی, نشانه افسردگی, دپریشن

سلام، شمسه هستم روانشناس،
امروزم میخوام در مورد افسردگی صحبت کنم، شاید براتون جالب باشه که بدونین متخصصا افسردگی رو سرماخوردگی روانی میدونن، چون اولا خیلی شایع‌س و ۲۰ درصد دچار اختلال افسردگی هستن و نیازمند مداخله درمانی میشن و دومین علت اینه که بر خلاف علایمی که وجود داره و حتی فرد رو میتونه زمین گیر کنه اما درمانش درمان سختی نیست، مثه سرماخوردگی که درمان آسونی داره، افسردگی هم درمان آسونی داره نسبت به اختلالای دیگه.
به همین دو علت ما به افسردگی میگیم سرماخوردگی روانی‌.
اما علایم افسردگی چی هست، دو تا نشانه اصلی داره که حداقل دو هفته یکی از این دو
[00:46, 14/05/2020] ☆☆AREZOO☆☆: نشانه ها باید وجود داشته باشه، یکیش عدم لذته و دومیش خلق منفی هست. در صورتیکه یکی از این نشانه ها در دو هفته باشه باید در مجموع ۵ نشانه یا علایمی که گفته میشه رو داشته باشیم، که به ترتیب خواهم گفت.
نشانه‌ها به این شکله، کاهش یا افزایش وزن و اشتها، کم‌خوابی یا پرخوابی، اختلال در تمرکز، اختلال در حافظه، کندی روانی حرکتی به معنی اینکه قبلا اگه تصمیم میخواستین بگیرین خیلی فرزتر بودین یا کاری رو میخواستین انجام بدیم خیلی فرزتر بودین، اما الان به وضوح کش اومدین یا خیلی کند شدین که این کند شدن یا برای دیگران ملموسه یا خودتون.
نشانه های دیگه احساس گناه یا تنبیه، افکار مرتبط با خودکشی یا مرگ و کاهش میل جنسی هست.
بطور معمول افسردگی اساسی در زنان بیشتر از مردان اتفاق میوفته، شخص وقتی دچار علایم افسردگی میشه بهتره که پیش روانشناس و روانپزشک بره و بسته به شدت علایم افسردگی درمان مشخص میشه و هم اینکه آیا نیاز به درمان دارویی دارد یا نه، رویکردهای متنوع هستن که منجر به درمان افسردگی میشن، از رویکردهای روان‌درمانی و روان تحلیلی تا رویکردهای شناختی، بطور معمول برای درمان افسردگی ۱۴ تا ۱۶ جلسه مداوا نیاز داریم.
یکی از موفق‌ترین رویکردهای درمانی، رویکرد درمان شناختی رفتاریست که در این درمان علایم افکار، احساس و رفتار شناسایی میشه و به صورت گستره‌تر به شناسایی طرح‌واره‌های ما میپردازه و منجر به تغییر طرحواره‌های ما میشه و اون موقع هست که درمان کامل میشه.
امیدوارم همیشه سلامت باشین و پر از موفقیت و سلامت روان،مرسی‌.

نمایش بیشتر
0 نظرات sort مرتب سازی بر اساس

ویدئوی بعدی:

soriland
2 بازدید