close

سایت کیلیپو دارای مجوز وزارت ارشاد و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

watermark logo

ویدئوی بعدی:

Khallaghsho
3 بازدید

انواع رویکردهای درمانی در روانشناسی، کلیپ آموزنده روانشناسی

14 بازدید
moshaverane
1
منتشر شده در 18 Apr 2020 / در روانشناسی
روانشناسی, کلیپ آموزنده روانشناسی, رویکردهای درمانی, درمانهای کلینیکال, درمان مثبت نگر, واقعیت درمانی

کلیپ آموزنده روانشناسی
بنام خدا مهتا عبدالسلامی هستم، فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه تربیت مدرس، در این جلسه میخوایم یک رویکرد درمانی و به شما معرفی کنیم. سوالی که همیشه مطرح میشه اینه که درمانها به چه صورت هستن، چطور میشه در یه زمانی برای یکسری از درمانها بر روی یکسری از بیماری‌ها اسم میزاریم و خیلی از مواقع توی درمان ما با هیچ برچسب و اسمی روبرو نیستیم.
در کل ما در مسیر درمانی میتونیم بگیم که درمانها به ۲ صورت هستن، یکی درمان‌های کلینیکال و یکی هم درمان‌ها مثبت‌نگر.
در درمان‌های کلینیکال تمرکز به روی بیماری‌های روانشناختی هستش یعنی درمان‌گر به مرتجع به چشم یک بیمار نگاه میکنه که با یک شکایت و مشکل اومده و قراره اون شکایت به عنوان یک بیماری و برای اون مسیردرمانی در نظر گرفته بشه یا حتی دارویی هم تجویز بشه، بعبارتی بیشتر تمرکز بصورت فیزیولوژی هست‌.
روش دوم درمانی که داریم، درمان‌های مثبت‌نگر هستن، توی این نوع درمان اعتقاد بر این هست که انسان‌ها دارای نقاط ضعفی هستن که باید شناسایی بشن و در نهایت تقویت بشن، مهم‌ترین کاری که درمانگر مثبت نگر میتونه انجام بده توانمندسازی نقاط ضعف یک انسان هستش که تو این حالت درمانگر به دنبال یک تشخیص افتراقی نیستش، به عنوان یک مشکل به این موضوع نمی‌کنه بلکه بعنوان ضعف نگاه میکنه که این ضعف میتونه برای هر انسانی توی هر شرایطی شکل بگیره و مهم اینه که ما بتونیم ضعف رو شناسایی کنیم و در نهایت با کمک خود مراجع به توانمندسازی نقطه ضعف برسیم.
یکی از درمان‌های مثبت نگر که در حال حاضر یکی از اپروچ‌های خیلی پرطرفدار هست و خیلی بازخوردی خوبی داشته تئوری انتخاب یا واقعیت درمانی هستش، که در اون روش درمانی است که تئوری مخصوص به خودش داره بعبارتی روش درمانی مخصوص خودش رو داره که من در ویدیوی بعدی بصورت کاملتر واقعیت درمانی رو برای شما عزیزان توضیح میدم.
از اینکه توجه کردید به این توضیحات، نهایت تشکر رو دارم و امیدوارم بتونم روشن‌سازی برای مسیر درمانی داشته باشم‌.

نمایش بیشتر

0 نظرات sort مرتب سازی بر اساس

ویدئوی بعدی:

Khallaghsho
3 بازدید